تبلیغات
بهترینهای دنیای اینترنت اس ام اس جک و اس ام اس جدید،اس ام اس عاشقانه جدید،اس ام اس غمگین و دلشکسته جدید،جک جوک جدید،جک جوک و اس ام اس جدید بهمن 89 - افزایش تجاوز جنسی به زنان ارتش امریکا در افغانستان (+ عکس )

بهترینهای دنیای اینترنت اس ام اس جک و اس ام اس جدید،اس ام اس عاشقانه جدید،اس ام اس غمگین و دلشکسته جدید،جک جوک جدید،جک جوک و اس ام اس جدید بهمن 89

افزایش تجاوز جنسی به زنان ارتش امریکا در افغانستان (+ عکس )
نظامیان زن آمریکایی که در افغانستان و عراق در معرض دو خطر هستند، یکی کشته شدن و دیگری تجاوز از سوی همقطاران و همرزمان مرد!…

نظامیان زن آمریکایی که در افغانستان و عراق در معرض دو خطر هستند، یکی کشته شدن و دیگری تجاوز از سوی همقطاران و همرزمان مرد!…


زنانی که در نیروهای مسلح امریکا خدمت می کنند و اکنون در کشورهایی همچون افغانستان و عراق حضور دارند، بیشتر از آنکه در جنگ هدف گلوله دشمن قرار گیرند، از طرف همرزمان خود در معرض تعرض جنسی هستند!

چندی پیش تلویزیون “راشاتودی” روسیه، در گزارشی که در این خصوص پخش کرده به این مسئله مهم که وزارت دفاع آمریکا را مشغول کرده، پرداخت و اذعان کرد که تجاوز به زنان در ارتش امریکا در حالیست که مسئولان از افزایش این آمار ابراز نگرانی کرده‌اند و بررسی‌ها نشانگر آن است که یک سوم از زنان ارتش امریکا هدف تجاوز جنسی مردان ارتشی خود قرار گرفته‌اند.

آمارهای رسمی دولت امریکا نشانگر آن است که از هر سه زن در ارتش امریکا یکی هدف تجاوز به عنف نظامیان قرار می‌گیرد. حتی در این مورد کتابی هم با عنوان “تجاوز به عنف دشمن خودی” انتشار یافته است. این کتاب داستان تکان دهنده زنان نظامی را شرح می دهد که قربانی سوء استفاده جنسی همرزمان امریکایی خود شده‌اند.

یکی از فیلمسازان که سرگرم تهیه فیلمی در این خصوص است، می گوید: جرائم جنسی در ارتش امریکا به امری عادی تبدیل شده است. زیرا عاملان آن به ندرت تحت بازجویی و تعقیب قضایی قرار می‌گیرند. مرسدس گالگو گفت: “به علت اینکه زنانی که هدف تجاوز قرار می گیرند، معمولا از طرف فرماندهان و رده های بالاتر ارتش تهدید می شوند، جرات پیدا نمی کنند چنین مواردی را گزارش کنند.”

هم اکنون، زنان، پانزده درصد نیروهای ارتش امریکا را تشکیل می دهند. بسیاری از مطالعات نشان می دهد، احتمال تجاوز به عنف به آنها در مناطق جنگی حتی چهار برابر می شود. تجاوز جنسی در ارتش امریکا مشکلی است که روز به روز بدتر می‌شود .

وزارت دفاع امریکا، پنتاگون، گزارش داده است، موارد تجاوز به عنف در عراق و افغانستان در یک سال گذشته۲۶ درصد افزایش داشته است. اما آمارهای واقعی بسیار بیشتر از این است، زیرا این آمار فقط با استناد به اظهارات کسانی که قربانی بوده‌اند تهیه شده است.

کسانی که هدف تجاوز جنسی در ارتش امریکا قرار گرفته‌اند معتقدند که ارتش برای آنها ارزشی قائل نیست و از آنها فقط به عنوان یک ابزار استفاده می‌کند.

شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی در گفت‌وگو با “مارتی ریبیرو ” یکی از سربازان زن شاغل در نیروی هوایی آمریکا، از سختی‌های کار زنان در ارتش این کشور خبر می‌دهد؛ به طوری که بسیاری از زنان شاغل در ارتش آمریکا مورد آزار و اذیت همکاران مرد خود قرار می‌گیرند و در عین حال تمهیداتی برای برخورد با متخلفین از سوی مقامات آمریکایی در نظر گرفته نمی‌شود.

“ریبیرو ” در این مصاحبه  گفت: با ورود به ارتش چیزی را دیدم که انتظار دیدن آن را نداشتم. وی با اشاره به اینکه پدربزرگ و پدرش نیز در نیروی هوایی آمریکا خدمت می‌کردند، گفت: آن ویژگی‌های شخصیتی که در پدرم هرگز مشاهده نکردم، در ارتش آمریکا دیدم.

این سرباز آمریکایی که قربانی تجاوزات جنسی در ارتش آمریکا قرار گرفته بود، در چگونگی این اقدام گفت: در ارتش آمریکا به هر فرد دستور داده می‌شود که در مناطق جنگی اسلحه خود را به روی زمین نگذارند، اما من برای لحظه‌ای برای استراحت و کشیدن سیگار این کار را کردم و این زمانی بود که از سوی همکار مرد خود مورد تجاوز قرار گرفتم.

وی با اشاره به اینکه برای طرح شکایت خود، این موضوع را با مسئولان ارتش آمریکا در میان گذاشته است؛ گفت: متأسفانه آنها به من اخطار دادند، در صورتی که علیه آنها تشکیل پرونده دهم، از آن به اتهام ترک وظیفه (زمین‌گذاردن اسلحه) بر علیه خودم استفاده می‌کنند.

بنابر این، وی پس از ترک خدمت و بازگشت از افغانستان در این باره شکایاتی مطرح نکرده است؛ زیرا این طور گمان می‌کرد که در این جریان وی مقصر است.

این درحالی است که رهبران کنگره آمریکا در جلساتی که به منظور رفع مشکل تجاوز جنسی در ارتش آمریکا برگزار شد، به این نتیجه رسیده‌اند که اقدامات بسیاری برای برخورد و ریشه‌کنی این پدیده در میان سربازان آمریکایی مورد نیاز است.

بنا بر این گزارش، در یک نظرسنجی منتشر شده در سال ۲۰۰۳ که توسط دانشگاه آیووا و با بودجه دپارتمان دفاع آمریکا انجام شد، از میان ۵۰۰ زن شاغل در ارتش آمریکا بیش از ۳۰ درصد آنها مورد تجاوز قرار گرفته یا تجاوز به آنها ناکام مانده است و این در حالی است دپارتمان دفاع آمریکا، در گزارش سالیانه خود در سال ۲۰۱۰ تخمین زد؛ که علی رغم گستردگی تجاوزات صورت گرفته در ارتش آمریکا، ۹۰ درصد این تجاوزات گزارش نمی‌شود.

در این باره گفتنی است، کشته شدن یک سرباز زن در ارتش امریکا در حالی که باردار بود، موجی از نگرانی ها را درباره افزایش خشونتهای جنسی در ارتش امریکا ایجاد کرد.

مادر این سرباز پس از مدتها توانست موافقت کنگره را به دست آورد و نگرانی خود را از نبود مدیریت صحیح در ارتش در خصوص سوءاستفاده های جنسی از سربازان در صحن کنگره بیان کند.

او در اظهارات خود در کنگره گفت: اگر ارتش نظام مؤثری در حمایت از کسانی که هدف تعرض و سوء استفاده جنسی قرار می گیرند داشت، اکنون دخترش زنده بود. او تاکید کرد، بی توجهی مسؤولان ارتش به شکایت دخترش در خصوص تجاوز عنف به وی در نهایت به کشته شدن او منجر شد.

“کریستوفر شیس” از نمایندگان جمهوریخواه مجلس کنگره پس از اظهارات مادر سرباز مقتول، گفت: در خصوص تعرضات جنسی، وزارت دفاع امریکا هیچ اعتبار و آبرویی ندارد.

وزارت دفاع امریکا اعلام کرد، در سال ۲۰۰۷ به پرونده ۶۰۰ مورد تعرض جنسی رسیدگی شد. از این میان فقط ۳۰ درصد در دادگاه نظامی و ۴۰درصد هم در دادگاه غیر نظامی پیگیری شد.

“جین هارمن” از دموکراتهای کنگره، گفت: این وضع باعث می شود تا قربانیان تعرضات جنسی از شکایت منصرف شوند و متخلفان نیز در جرم خود جری تر شوند. او در ادامه افزود: بیش از ۴۱ درصد از زنانی که در نیروهای مسلح امریکا خدمت می کنند هدف تعرض و تجاوز جنسی واقع می شوند. زنانی که در نیروهای مسلح خدمت می کنند از طرف همرزمان خود بیشتر در معرض تعرض جنسی هستند تا اینکه در عراق هدف گلوله قرار گیرند.

در این جلسه “مایکل روچل” از افسران بلندپایه ارتش نیز از کلیه نظامیانی که در ارتش مورد تعرض جنسی قرار گرفته اند عذر خواهی کرد.

جالب این جاست که کمیته کاری که وزارت دفاع دو سال پیش برای بررسی موارد تعرضات جنسی در ارتش تشکیل داده بود، هنوز اولین جلسه خود را تشکیل نداده است.

بر اساس آمارهای وزارت دفاع امریکا شمار تجاوزات جنسی به زنان در نیروهای مسلح امریکا در سال گذشته ۳۰۰۰ مورد بوده است.

نشریه تحقیقات کنگره آمرمکا “سی کیو ریسرچر ” نیز اخیراً در گزارشی نوشت: اریکا کراولی، گروهبان یکم ارتش آمریکا در کتاب جدید خود با عنوان “تصاویر زنان کهنه سرباز جنگی ” آورده است: “هنگامی که وی (کراولی) به ارزیابی سربازان پیش از اعزام به عراق مشغول بود، دریافت که بسیاری از زنان پیش از اعزام، باردار می‌شوند. ”

این گزارش می‌افزاید: لوری سوینی، سرگرد بازنشسته ارتش نیز اذعان کرده است که در زمان خدمتش در عراق، مشاهده کرده که زنان باردار می‌شوند.

“مری آن رایت” سرهنگ بازنشسته ارتش آمریکا یکی از حوادثی را که بیشتر نظامیان زن با آن روبرو می‌شوند تجاوز جنسی می‌داند که بسیاری از این زنان نظامی کشته شده ، یا بطور مستقیم توسط متجاوزان کشته شده یا در اثر فشارهای روحی که پس مورد تجاوز قرار گرفتن به آنها وارد می‌شد، دست به خودکشی زدند.رایت یکی از سه مقامات وزارت امور خارجه آمریکا است که در ماه مارس سال ۲۰۰۳ در تظاهراتی که علیه تجاوز آمریکا به عراق به راه افتاد شرکت و از سمت دولتی خود استعفا کرد.

اس ام اس عاشقانه، اس ام اس رو عاشقانه، اس ام اس احساسی، اس ام اس غمگین احساس عاشقانه، اس ام اس عاشقا، اس ام اس لاو، لاوی اس ام اس جدید عاشقانه و احساسی جدید بهمن 89، اس ام اس خیلی جالب بهمن 89، اس ام اس 2011، اس ام اس عاشقانه بهمن 89، اس ام اس عاشقانه و غمگین 2011، sms عاشقانه جدید، یه عالمه اس ام اس جدید بهمن 89،

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :